Środa, 10 luty 2016 rok
Imieniny obchodzą: Jacek, Scholastyka, Elwira
informator INFORMATOR kontakt KONTAKT mapa MAPA katalog firm KATALOG FIRM ogłoszenia OGŁOSZENIA galerie GALERIE informacje INFORMACJE
REKLAMA
REKLAMA
Gościniec Bialski za drogi?
(fot. Izabela Młynarczyk)
Do biura rady powiatu trafił list, w którym autor zarzuca staroście bialskiemu zbyt dużą rozrzutność. Odnosi się on do kwestii Gościńca Bialskiego.

W liście autor proponuje, aby zmniejszyć nakład czasopisma do dwustu egzemplarzy. Takie cięcia pozwoliłyby na oszczędności rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Wówczas czasopismo trafiało by jedynie do bibliotek i urzędów w naszym powiecie.

Autor listu Piotr Lisowski podkreślał, że obecnej chwili gdzie wszyscy mają dostęp do internetu, takie czasopismo mogłoby funkcjonować w formie elektronicznej. Zwracał również uwagę na nadmierną promocje osoby starosty bialskiego, Tadeusza Łazowskiego w tym czasopiśmie. W jednym z numerów Lisowski doliczył się ponad czterdziestu zdjęć starosty.

Zupełnie inne zdanie w tej kwestii ma włodarz powiatu – Nie uważam, aby liczba dwustu egzemplarzy była wystarczająca na tak duży powiat. Nie zdarzyło się jeszcze, aby wróciły do nas niewykorzystane egzemplarze. Mieszkańcy chcą być poinformowani o tym, co dzieje się w powiecie i staramy się dostarczać im te informacje. Czasopismo istnieje już tyle lat i nie wywoływało wcześniej kontrowersji, więc dlaczego teraz mamy coś zmieniać – podkreślał starosta.

Gościniec Bialski wydawany jest nakładem 1500 egzemplarzy miesięcznie. Koszt ich wydania to 5 tysięcy złotych. Rocznie jest to suma 60 tysięcy złotych. Przy powstawaniu czasopisma pracuje kilkanaście osób. Każdy z nich wspiera Gościniec bezinteresownie.

Data publikacji: 2012-04-04, 10:16
Autor: Izabela Młynarczyk (mlynarczyk@biala24.pl)
REKLAMA
Dodaj komentarz
Treść:
Nick:
Komentarze
Tadek darmozjadek (*.*.189.198) napisał(a):
2014-10-12,, 15:45
Wydawanie Gościńca bialskiego w 2014 roku wyniesie ponad 78 tys. zł czyli blisko 20 tys. zł więcej niż dotychczas. Czy to przypadek że akurat w roku wyborczym? Czy o takie oszczędności panu chodzi, panie Łazowski?
Tadek pirat spod Cicibora (*.*.247.100) napisał(a):
2013-07-17,, 19:17
A ty "powiatowy" jesteś może pracownikiem starostwa? Jak nie wiesz o co chodzi, to nie pisz głupot. Nikt nie lobbuje za PKK, autor zacytował tylko fragment listu Piotra Lisowskiego.
powiatowy (*.*.89.90) napisał(a):
2013-06-28,, 08:26
ohoho, ktoś tu lobbuje za "Podlaskim Kwartalnikiem Kulturalnym", może domorosły "poeta" z biblioteki?
Tadek na budyniu (*.*.150.234) napisał(a):
2012-04-20,, 14:28
Nie mam nic przeciwko wydawaniu Gościńca i zamieszczaniu w nim wartościowych informacji o ważnych wydarzeniach społeczno-kulturalnych. Jednak jestem przeciwko promocji Łajzowskiego i klakierów z PSL. Ma rację "Tadek darmowy obiadek", że jak Łajzowski chce, to niech robi sobie promocję za własną kasę. Amen
Asia (*.*.30.226) napisał(a):
2012-04-13,, 14:46
też uważam, że to wartościowe pismo. Aż miło poczytać. Dlatego życzę wydawcom wytrwałości i powodzenia!Tak trzymać.
Maciej (*.*.232.191) napisał(a):
2012-04-12,, 17:06
No Brian! W końcu odezwał się ktoś mądry! a nie zwykły "krzykacz". Popieram. Nakład rozchodzi się piorunem. To świadczy o jego poziomie i potrzebie jego wydawania.
Brian (*.*.30.226) napisał(a):
2012-04-12,, 09:25
Szanowni Państwo zwróćcie uwagę, że jest to jedyne pismo w naszym regionie, które nie pokazuje przemocy. Moim zdaniem Gosciniec ma dużą wartość historyczną. Po kilkunastu nawet latach będzie można przeczytać o pozytywnych relacjach w naszym społeczeństwie. Osoby badające nasz region znajdą tu informacje o naszej aktywności. O tym, co się działo POZYTYWNEGO. Sam wiele razy wysyłałem tam materiały, które publikowano!! A w innych naszych tygodnikach- szkoda pisać. Najczęściej otrzymywałem odpowiedź, że temat nie jest nośny. Nośny dla innych gazet to tylko afery, śmierć, wypadki. Dlatego nie krytykujmy tego co pozytywne, tego co niesie pozytywny przekaz i pozytywne wartości!! To jedyna taka gazeta w regionie! Tworzą ją amatorzy społecznicy, którym coś się chce. CO do starosty. To czepiacie się dla zasady. Bo gdyby go nie było byście pisali, że taki z niego ważniak i tylko siedzi w gabinecie, że nie przyjeżdża do zwykłych ludzi. Masę moich znajomych czeka na to wydawnictwo.
Lukasz A. (*.*.222.108) napisał(a):
2012-04-07,, 20:24
Zbulwersowało mnie to co właśnie napisał "Zbulwersowany". Niepojęte dla mnie.
Zbulwersowany (*.*.12.85) napisał(a):
2012-04-07,, 10:07
Pamiętam, jak w lutym ub. roku red. Marek Pietrzela opisał w Dzienniku Wschodnim, jak to nasz "włodarz" powiatu pobiera kasę za niewykorzystany urlop i dodatkowo pensję starosty: Bezczelność Łazowskiego wyszła, gdy spotkał na wernisażu w Muzeum Płd. Podlasia red. Pietrzelę i przy wszystkich skrytykował go za to, że zechciał opisać proceder. Powiedział wówczas do redaktora, że "Nie kala się własnego gniazda".
alicja (*.*.128.151) napisał(a):
2012-04-06,, 10:26
ile kosztuję nas spoleczenstwo np.dojazdy codzienne starosty do białej podl.i z powrotem do konstantynowa służbowym samochodem przez 12 lat jego dojazdów czy ktos z radnych powiatu o tym pomyslał?ciekawa jestem jak zostałby podany do sądu o marnotrawienie spolecznych pieniedzi przecież to jest okradanie państwa dlaczego nikt tego tematu nie rusza ani prokuratura ani inne organy nadzoru
OLGA (*.*.128.151) napisał(a):
2012-04-06,, 10:13
zlikwidować starostwa w POlsce PO bo to tylko szczebel do tworzenia etatów a nic więcej w zamian sPOłeczeństwo z tego nie ma bo starostwa to takie instytucje,które nie maja własnych dochodów a tylko (odchody)żerują na budżecie państwa,który przekazują na swoje (pracowników)POtrzeby a dowodem na to niech będzie stan dróg,szkół,szpitali a w naszej Białej POdlaskiej nawet PKS został unicestwiony i nikt ze starostwa oczywiście na czele z Łajzowskim nie kiwnął palcem ażeby to przedsiębiorstwo ratować więc PO co nam sPOłeczeństwu darmozjady,oszusci,nieudacznicy promujący tylko i wyłącznie siebie za nasze wspólne pieniądze !?
fik (*.*.131.126) napisał(a):
2012-04-05,, 15:22
na kazdym ze zdjęc p/.starosta łazowski suszy zęby
Tadek darmowy obiadek (*.*.211.250) napisał(a):
2012-04-05,, 10:37
To fakt, że „Gościniec Bialski” promuje jedynie osobę T. Łajzowskiego oraz PSL. Np. w tegorocznym styczniowym numerze „Gościńca” (nr 1/2012), znalazły się 42 zdjęcia starosty! Dodatkowo był artykuł i fotorelacja ze spotkania opłatkowego PSL. Czy to już nie jest przesada? Dodatkowo w każdym numerze opisane są wyjazdy i „wizytacje” starosty. Myślę, że mieszkańcy pow. bialskiego mają poważniejsze problemy niż to, gdzie pan starosta przecinał wstążkę i był na imprezie. Nie mam nic przeciwko takiej darmowej promocji, jednak niech starosta i pawlaki robią ją za własne, a nie publiczne pieniądze. Sądzę, że w naszym regionie i mieście są bardziej pożyteczne i wartościowe czasopisma , które należałoby promować i wspierać. Dla przykładu podam tylko dwa cenne wydawnictwa. Są to „Podlaski Kwartalnik Kulturalny” oraz „Rocznik Bialskopodlaski”. Pisma te mają charakter społeczno-kulturalno-naukowy. Ich merytoryczny poziom i zawartość w znaczący sposób podnoszą rangę naszego regionu. Oba wspomniane przeze mnie czasopisma są unikalne nie tylko w skali regionu, ale i Polski. Uważam, że pięknym gestem ze strony rady powiatu, byłaby pomoc finansowa dla obu periodyków, których wydawanie stoi obecnie pod znakiem zapytania. Byłoby niepowetowaną stratą, gdyby oba pisma upadły. Tym bardziej, że w tym roku Rocznik wchodzi w 20. rok istnienia, zaś PKK obchodzi jubileusz 25-lecia.
aco (*.*.155.70) napisał(a):
2012-04-05,, 10:22
Jeżeli już to niechciane i niepopularne /dlatego za darmo/ wydawnictwo się ukazuje, to powinno zawierać również takie "kwiatki", ile to pracownicy starostwa dorabiają w godzinach pracy i poza, odnosi się wrażenie, że obowiązki służbowe to tylko punkt zaczepienia dla pozyskiwania nowych zleceniodawców i pokaźnych środków finansowych, czy mają na to zgodę i jak to się ma do etyki samorządowca?
normalny (*.*.119.1) napisał(a):
2012-04-05,, 08:53
no! jakby to Dyzma ujął.
kaka (*.*.222.2) napisał(a):
2012-04-05,, 06:51
jak dla mnie to jest chore stanowisko starosty, po co to wszystko, czemu i komu to jest potrzebne? Jeszcze ten nasz bialski... ręce opadają !!!
normalny (*.*.199.130) napisał(a):
2012-04-04,, 21:12
Tak trzymać panie starosto, bo "Gościniec" to prawdziwa kronika wszystkich wydarzeń w bialskim powiecie. Z tytułów komercyjnych, czyli regionalnych tygodników, można się głównie dowiedzieć - kto komu kurę dmuchnął, podstawił nogę, a najlepiej zamordował itp, a więc o tym, do czego nikt za kilka lat nie wróci nawet w myśli (chyba, że sami zainteresowani). Wydawana przez pana kronika powiatu za kilka lat będzie bezcennym źródłem informacji o normalnych ludziach, a nie - jak gdzie indziej - o oszołomach.
Rain (*.*.223.5) napisał(a):
2012-04-04,, 20:43
Jak bardzo komuś zależy na powstawaniu pisma to uważam że powinno być kontynuowane ale w formie elektronicznej a jak ktoś bardzo potrzebuje to niech sobie sam wydrukuje (przy okazji mniej drzew wytną). Dzięki temu nakład będzie nieograniczony bo elektroniczny :) i może dotrzeć do każdego chętnego kto ma Internet i może sam ocenić czy warto to ciągnąć. Kasy nie będzie się wyrzucać i można rzeczywiście przeznaczyć ją na inny POTRZEBNY cel. Co do autopromocji starosty to też się zgadzam że taki wrażenie odniosłem. A jak kasa państwowa to jest nasza jest na to wydawana to mój głoś jest na NIE. Ale w Polsce nie na takie rzeczy wydawano większe środki więc jakoś za bardzo mnie to nie dziwi, powoli się przyzwyczajam do naszych "porządków" :-(
ico (*.*.171.128) napisał(a):
2012-04-04,, 18:25
Przecież to jest prywatna kronika pana starosty, a zatem swoista autopromocja, tutaj pan starosta coś otwiera, tutaj znowu przecina wstęgę, itd. itp, trzeba do tego mieć końską wątrobę, bo gościnność Podlasiaków jest znana, normalne jaja i do tego za państwowe pieniądze, czytać tego nie da się na pewno, komu i czemu ma to służyć nie wiadomo?
zoe (*.*.200.143) napisał(a):
2012-04-04,, 16:52
po co wywalać tyle kasy!!! nic w tym gościńcu nie ma! jakaś broszura z najważniejszymi informacjami wystarczy!!!zrezygnować z tego gościńca i zaoszczędzić na ważniejsze cele!!! I to ma być racjonale zarządzanie budżetem!!!!
siwy z cici (*.*.232.233) napisał(a):
2012-04-04,, 16:07
...a ja głupi myślał że te propagandy z sakwy łajzowskiego idom a tu widzem i z mojej "Czasopismo istnieje już tyle lat i nie wywoływało wcześniej kontrowersji" stary-osto bujać to my nie nas, mało to było w/w temacie, zapytaj PIM-a z DW to znajdzie ci archiwa co ty kurka wodna myśliż same pułgłuwki jak ja tylko som?do roboty weś bo ludźe hleba i jajka na świenta hcom!!!!!
jtr (*.*.90.210) napisał(a):
2012-04-04,, 14:09
Do pewnego czasu można było zajrzeć do Gościńca na stronie internetowej starostwa , ale od numeru 5/2011 nie pojawiło się nic nowego- szkoda.Uważam ,że 1500 egz to za dużo-sporo mieszkańców powiatu ma internet i poprzez zamieszczanie wydawnictwa w formie elektronicznej mogło by z takiej opcji skorzystać - a dla pozostałej części wystarczyłoby z 500 egz.
Cezary (*.*.128.244) napisał(a):
2012-04-04,, 13:26
Nie jestem przeciw temu czasopismu, ale fakt - w każdym numerze jest nie mniej jak 20 fotek z Tadeuszem na pierwszym planie :D
lexet (*.*.213.209) napisał(a):
2012-04-04,, 12:43
Gościniec potrzebny,nakład w normie,promocja włodarza powiatu przesadzona.
REKLAMA
REKLAMA
reklama własna
REKLAMA
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Partnerzy