Czwartek, 11 luty 2016 rok
Imieniny obchodzą: Łazarz, Lucjan, Maria
informator INFORMATOR kontakt KONTAKT mapa MAPA katalog firm KATALOG FIRM ogłoszenia OGŁOSZENIA galerie GALERIE informacje INFORMACJE
REKLAMA
REKLAMA
Polonista Roku 2013
fot. nadesłane
Powiatowy konkurs „Polonista Roku” organizowany jest cyklicznie od pięciu lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej. Celem przedsięwzięcia jest inspirowanie do pogłębiania wiedzy polonistycznej oraz rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży szlachetnej rywalizacji.

Eliminacje szkolne i powiatowe przeprowadza się w formie pisemnej w dwóch grupach (uczniowie klas III – IV i klas V – VI). Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Łącznie na przestrzeni pięcu lat w konkursie uczestniczyło ok. 2 tys. uczestników. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje prezydent miasta – Andrzej Czapski, natomiast nadzór merytoryczny pracownik naukowy UMCS w Lublinie - dr Dorota Piekarczyk.

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej została uroczyście podsumowana V edycja konkursu. W bieżącym roku do konkursu przystąpiło łącznie 376 uczniów z dwudziestu szkół z trzech powiatów. W etapie finałowym, który odbył się 10 kwietnia uczestniczyły 54 osoby. W kategorii klas III – IV wyłoniono dziewięciu laureatów, natomiast w grupie klas V – VI ośmiu.

Laureaci z klas III-IV: Olga Tryk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej, Ina Stefaniuk ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej, Weronika Charkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej, Aleksandra Czech ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu, Szymon Andrzejewski z Zespołu Placówek Oświatowych w Piszczacu, Maja Bober ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Julia Dencikowska ze Szkoły Podstawowej w Konstantynowie, Natalia Kiryluk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białej Podlaskiej, Irmina Ludwiszewska ze Szkoły Podstawowej w Leśnej Podlaskiej.

Laureaci z klas V-VI: Paulina Polonis ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej, Piotr Parchomiuk z Zespołu Placówek Oświatowych w Piszczacu, Agnieszka Hermaniuk ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej, Edyta Skrzypczak ze Szkoły Podstawowej w Rokitnie,  Julia Młodzianowska ze Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym, Agata Magier ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej, Marta Sebastjaniuk ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu, Jakub Sikorski ze Szkoły Podstawowej w Sitniku.

Organizacją konkursu zajęły się: Anna Kaliszczuk, Anna Szkodzińska, Iwona Sacharuk, Agnieszka Kosińska, Ewa Chalimoniuk i Marzena Majchrzak.
Data publikacji: 2013-04-29, 08:14
Autor: Monika Trzcińska
REKLAMA
Dodaj komentarz
Treść:
Nick:
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Partnerzy