Niedziela, 14 luty 2016 rok
Imieniny obchodzą: Zenon, Walenty, Liliana
informator INFORMATOR kontakt KONTAKT mapa MAPA katalog firm KATALOG FIRM ogłoszenia OGŁOSZENIA galerie GALERIE informacje INFORMACJE
REKLAMA
REKLAMA
Gm. Wisznice: konkurs slawistyczny rozstrzygnięty
fot. nadesłane
Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach już po raz piąty zorganizowało konkurs slawistyczny, którego celem była popularyzacja wiedzy o krajach słowiańskich. Organizatorzy chcieli przybliżyć specyfikę, kulturę i obyczajowość tych krajów.

Uczestnicy mieli do wybory kraje: Białoruś, Bułgaria, Czechy, Rosja i Ukraina. Podczas finału przedstawiono 11 prezentacji w wykonaniu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Wykonania były podzielone na dwie kategorie: indywidualne i grupowe.

Zwycięzcami w kategorii grupowej zostali uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, którzy zaprezentowali „Busłowe łapy”, zaś w kategorii indywidualnej zwyciężyła uczennica z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, która wystąpiła z prezentacją „Strachy, upiory i demony, czyli czego bali się Słowianie”.

Finałowe występy swoją obecnością uświetniła Tatiana Sienkiewicz, profesor z Uniwersytetu Brzeskiego.


 
Data publikacji: 2013-04-22, 12:34
Autor: Gabriela Bielińska (bielinska@biala24.pl)
REKLAMA
Dodaj komentarz
Treść:
Nick:
Komentarze
Alter (*.*.216.3) napisał(a):
2013-04-23,, 10:39
Ciekawy konkurs. Wiadomo, że priorytetem jest znajomość języka angielskiego, ale tu gdzie mieszkamy przydaje się jednak rosyjski. Dobrze, że zaprzestano wypierania na siłę tego języka ze szkół.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Partnerzy