informator INFORMATOR kontakt KONTAKT mapa MAPA katalog firm KATALOG FIRM ogłoszenia OGŁOSZENIA galerie GALERIE informacje INFORMACJE
Materiał wyborczy finansowany przez KW PSL
Planowana porażka
Obrona Gwardii była dla AZS nie do przejścia (fot. Michał Laudy)
Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska przegrali 21:29 (8:17) z Gwardią Opole w spotkaniu pierwszej ligi szczypiornistów. Najwięcej bramek zdobył Maksim Nieswadba - osiem. Akademicy kończą rundę jesienną na ostatniej pozycji w tabeli.

W pierwszych minutach oba zespoły nawiązały dynamiczną i wyrównaną walkę. Gwardia jednak szybko rozszyfrowała gospodarzy i zdobyła cztery bramki z rzędu, doprowadzając do wyniku 2:6. Do końca pierwszej połowy opolanie zyskiwali przewagę, perfekcyjnie radząc sobie w obronie oraz wyprowadzając zabójcze kontrataki.

Serie trzech goli lidera rozgrywek były przerywane pojedynczymi trafieniami Artura Makaruka, Marka Kubajki i Maksima Nieswadby. Katem Białej okazał się Paweł Swat, który pokonał Marka Kubiszewskiego i Adama Florczaka pięciokrotnie. Ostatecznie AZS zszedł do szatni, przegrywając dziewięcioma bramkami. Pod koniec pierwszej połowy z boiska musiał zejść Paweł Adamczak, którego karetka przewiozła do bialskiego szpitala. Pierwsze diagnozy mówiły o podejrzeniu urazu lewego śródręcza.

Biało-zieloni od początku drugiej połowy ruszyli do szaleńczego ataku. Niestety, stać ich - a konkretnie Makaruka i Nieswadbę - było tylko na zdobycie trzech bramek w dwie minuty. Ze stanu 11:17 Gwardia szybko przeszła do wyniku 11:20. Nie obyło się bez ostrej gry - za brutalny faul na Maksimie Nieswadbie sędziowie wyrzucili z boiska Jakuba Płócienniczaka. Przez następne 10 minut - do 50. minuty do siatki rywala oba zespoły trafiały na zmianę. W szeregach gospodarzy - Nieswadba i Kubajka, a w drużynie gości - Marceli Migała, Paweł Prokop i Michał Drej.

Do końca meczu AZS nie zbliżył się na mniej niż osiem bramek straty.  Rozmiary porażki starali się załagodzić Krystian Wędrak, Nieswadba, Makaruk, Mateusz Rutkowski i Piotr Pezda. Obrotowy bialskiego zespołu na kilkanaście sekund przed końcem spotkania wdał się w ostrą wymianę zdań z Mateuszem Krzyżanowskim. Zanim zadziałały argumenty siły, sędziowie wykluczyli sprawców zamieszania z gry.

Bialska publiczność i...dwóch kibiców z Opola zobaczyli, jak wiele dzieli ostatnią drużynę tabeli i lidera rozgrywek. Podopieczni Andrzeja Chmielewskiego mają teraz ponad miesiąc na treningi. Czeka ich ciężka runda rewanżowa. Dla kibiców na pewno wiosna będzie ciekawa w kontekście nowej hali i coraz lepszego dopingu. Mecz na wyjeździe z ASPR Zawadzkie 26 stycznia, a 2 lutego akademicy podejmą SPR Tarnów.

AZS AWF Biała Podlaska 21:29 Gwardia Opole

AZS: 83. Marek Kubiszewski, 1. Adam Florczak, 24. Łukasz Adamiuk - 4. Patryk Dębowczyk, 5. Piotr Pezda 2, 7. Krystian Wędrak 1, 11. Marek Kubajka 2, 13. Artur Makaruk 6, 20. Maksim Nieswadba 8, 21. Mateusz Antolak, 77. Waldemar Prokopiuk, 92. Mateusz Rutkowski.

Gwardia: 1. Łukasz Romatowski, 16. Sławomir Donosewicz - 2. Marcin Śmieszek 2, 4. Paweł Swat 5, 5. Paweł Adamczak, 6. Wojciech Knop 3, 7. Michał Szolc 5, 8. Mateusz Krzyżanowski 1, 10. Jakub Kłoda 2, 11. Łukasz Kulak 1, 13. Michał Drej 3, 14. Oskar Serpina, 19. Marceli Migała 3, 20. Tomasz Marcyniuk, 23. Paweł Prokop 1, 24. Jakub Płócienniczak 3.

kary: 6 min. - 6 min.
dyskwalifikacje: Rutkowski (60. minuta, za ostrą wymianę zdań) - Płócienniczak (42. minuta, za faul), Krzyżanowski (60. minuta, za ostrą wymianę zdań).
upomnienia: Kubajka, Pezda, Nieswadba - Płócienniczak, Migała, Swat, trener Marek Jagielski.

sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń) i Bartłomiej Skwarek (Warszawa).

Przebieg meczu: 5` 2:2, 10` 2:6, 15` 3:8, 20` 5:11, 25` 6:14, 30` 8:17, 35` 11:17, 40` 11:20, 45` 13:22, 50` 15:23, 55` 17:26, 60` 21:29.